Peníze v elektronické podobě

Úspory doma už se moc nevidí

Peníze snad zajímají každého, kdy nemusíme být bůhví jak bohatí a hnát se za velkými výdělky, ale stále musíme z něčeho platit bydlení, energie, jídlo a další věci, takže bez dostatečného příjmu se neobejdeme. Jistě Vám závisí na tom, aby těžce vydělané peníze byli v bezpečí. Dnes je těžko budete mít schované pod polštářem, protože od toho tu jsou banky. Ty mají velmi dobré zabezpečení, takže se nemusíme bát, že by nás někdo ukradl. Samozřejmě nemůžeme dát hesla a osobní údaje nějakým podvodníkům, kteří se můžou tvářit jako banka.

hotovost vs karta

Navíc inflace je dost vysoká, takže se vyplatí část úspor dát třeba na nějaké bezpečné spoření, aby nám jen tak neleželi a neklesala jejích hodnota. Dále tu máme investice, kde musíme počítat s vyšším rizikem, ale zase nám můžou vydělat o dost více. Je výhodné vždy zvážit, do čeho peníze dáváme, což platí i obecně, protože dobře s nimi hospodařit se v dlouhodobém horizontu vyplatí.

Bankovní karta

Když si založíme v bance účet, tak k němu standardně dostaneme také kartu, s kterou chodíme vybírat do bankomatu a zároveň platíme třeba přes internet a tak dále. Dávejte však pozor na názvy, protože se dost pletou. Není karta jako karta https://www.hypotekybezregistru.cz/neni-karta-jako-karta/, protože konkrétně tato se nazývá debetní, kdy jdou peníze rovnou z našeho účtu. Kdežto ta kreditní je úplně něco jiného. U kreditní platíme penězi banky, takže není přímo spojená s naším účtem. Je tu však jisté datum, kdy se jedná třeba o měsíc. Jakmile tato doba uplyne, tak musíme dluh řádně splatit. Ve finále stejně jdou peníze z našich příjmů, jenom u kreditní musíme dávat pozor, abychom ji měli z čeho zaplatit.

platební karta

Kromě karet se hojně využívají třeba mobilní telefony nebo chytré hodinky, protože tyto zařízení podporují bezkontaktní placení, takže je to snadný a rychlý způsob. Navíc mobilní telefon u sebe máme obvykle neustále, takže s sebou nemusíme tahat nic navíc.