Přitom bydlíte v městě, kde je vše při ruce

Tím jsou samozřejmě myšlené obchody pro nákupy, lékař, školy pro děti, i místo vašeho zaměstnání. Není to jako na vesnici nebo v dnešním moderním satelitním městečku, tam je automobil životním pomocníkem a životní nutností. Ale vy najednou zjišťujete, že až tak auto nepotřebujete. Vaše ratolesti to mají do škol kousek, velké nákupy v hypermarketech jsou dvakrát za měsíc, do zaměstnání jedete chvíli městskou hromadnou dopravou.

auto před domem

A na dovolenou jedete jednou za rok, a to můžete mít vozidlo na delší dobu u levné autopůjčovny praha bez problému také vypůjčené. A to s pojištěním nejen povinným, ale i proti krádeži, s dětskou autosedačkou, s dálniční známkou, ale také s zapůjčenou navigací a dokonce i s vlastním řidičem, který vás dopraví, kde budete chtít. A to nejen tedy na velké nákupy, které probíhají v hypermarketu dvakrát do měsíce.

auto s hlídačem

Najednou je zde zjištění, že je pro vaši rodinu levnější půjčit si vozidlo, než si koupit nové auto, které nejen, že bude málo využíváno, ale při jeho parkování před domem, samozřejmě, pokud vůbec takové místo k parkování bude zajištěné, se budete neustále obávat, zda vašeho nového drahého miláčka nějaký vandal nepoškodil nebo nedej bože, neukradl. Protože proti krádeži má asi málo motoristů drahé pojištění. A vozidlo na ulici bude stát v mrazu i dešti a bude stárnout a chátrat. U půjčeného vozidla vám toto odpadá, a nejen to, zde také nemusíte řešit poplatky, jako je povinné pojištění vozidla, pravidelné kontroly emisí, platnost dálničních známek, a další povinnosti, jako je pravidelná technická kontrola vozidla ke způsobilosti jízdy po komunikacích, dobíjení baterie, občasný servis vozidla. Tady se může jednat o možné zbytečné finanční náklady, které jsou nevýhodné pro váš rodinný rozpočet, a navíc, mnohé uvedené úkony kromě peněz zaberou i váš vzácný čas.