Úkryt pro hraní

Před nákupem hraček se rodiče často zamýšlí, zda vůbec danou věc koupit. Využije ji naše dítě? Nezůstane po chvíli ležet téměř netknutá v koutě? A u těch větších to platí dvojnásob. Přece jen si nechceme zamořit byt věcmi, které jsou zde zbytečné. Pokud uvažujete o koupi dětského stanu do bytu, neváhejte. Zde kladným rozhodnutím rozhodně litovat nebudete.

gongga-snow-mountain-2411069_960_720

Existuje hned několik typů takových stanů:

  • S míčky aneb suché koupání plné zábavy a dovádění.
  • S tunelem vedoucím do druhého stanu či ohrádky, v níž taktéž mohou být míčky, nebo tunel může jen tvořit o něco originálnější východ z jednoho stanu.
  • Teepee aneb indiánem se může stát každý.
  • Pro miminka opatřený speciálním anti-UV faktorem, který děti ochrání před žhavým odpoledním sluncem. Pro ty, které již sedí lze koupit také stany vybavené bazénkem.
  • Na pláž zajistí ochranu před sluncem také větším dětem.

camp-2445212_960_720

Jaké jsou vůbec důvody pro to, dětem takový stan pořídit? Zejména dětem poskytne trochu soukromí, nové dobrodružství či pouze odpočinek od ostatních her pěkně v klidu. Velkou výhodou je snadné rozložení i složení takového stanu, některé jsou dokonce samorozkládací – stačí je vybalit z obalu a oni se samy složí. Složené navíc nezaberou moc místa, takže jejich skladování nebude větším problémem. Rozložit je navíc lze doma, na chatě, na dovolené, na zahradě – prostě kdekoliv se zrovna vám a vašim dětem zachce. Jistě také skutečnost, že jsou cenově dostupné, bude hrát na seznamu pro a proti v kladné rozhodnutí. Díky nízké hmotnosti je manipulace velmi jednoduchá. Materiál umožňuje snadnou údržbu – od nečistot stačí textilii jednoduše otřít vlhkým hadrem.

Samozřejmě také najdeme důvody, proč se nad koupí zamyslet. Jedním z nich je například menší stabilita a také rozloha úkrytu – většinou se vejde jedno, maximálně dvě děti. Syntetický materiál navíc špatně propouští vzduch – je třeba proto dostatečně větrat. Pokud je konstrukce z plastu, je poměrně vysoké riziko zlomení tyče, což vede k celkové nepoužitelnosti.