Výnosy jsou nejisté

Nikdo z lidí nemůže pochopitelně soukromě podnikat v oboru, který nepřináší dostatečně velké zisky. Kdyby se totiž někdo něčemu takovému věnoval, strádal by, neměl by peníze na svoji obživu a třeba dokonce ani na to, aby se jeho podnik sám o sobě udržel nad vodou, aby nezkrachoval. Dostatečná ziskovost je to první, o co se musí každý podnikající člověk zajímat.

kolumbijské mince

Jenže ani skutečnost, že si to někdo hned zkraje spočítá a vyjde mu, že se mu určitá činnost bude vyplácet, neznamená, že tomu tak nakonec vždycky bude. Chybovat je lidské, a i kdyby sám podnikatel neudělal ani sebemenší chybičku, není jisté, že se mu nepřestane dařit třeba přičiněním někoho jiného, kdo jeho podnikání ovlivňuje zvenčí. To víte, podnikatel tu není sám, jsou tu i jeho zákazníci, i partneři, konkurenti, stát požadující povinné odvody a přicházející se stále novými příkazy, zákazy a omezeními… Prostě je tu dost vlivů, které mohou jakékoliv podnikání poškodit. A když se to přestane vyplácet, je záhodno pomýšlet na půjčku, aby se aspoň touto formou udrželo skomírající podnikání nad vodou.

kuny peníze

Nabídek podnikatelských půjček se u nás najde docela dost a každý by si tak měl teoreticky bez problémů vybrat to pravé. Jenže na rozdíl od teorie je praxe daleko neveselejší. Když má totiž podnikatel problémy, u mnoha ze zmíněných půjček nemá naději na úspěch. Většina půjček se neobejde bez prokazování docela vysokých příjmů žadatele, často se vyžadují i čisté registry dlužníků bez záznamů, je samozřejmé, že se vesměs neakceptují ani lidé s exekucemi. A takoví pak mívají potíž nějakou finanční pomoc sehnat.

Ale komu je známa hypotéka bez registru, ten ví, že se nemá čeho bát. Pokud má nemovitost, kterou by u takové hypotéky mohl dát do zástavy, a pokud jeho příjmy stačí na splácení, dostane tu tolik potřebnou podnikatelskou půjčku. Díky níž má šanci své problémy zvládnout.