Bezchybná montáž nábytku při stěhování


Přestěhovat nábytek v dobách, kdy byl natáčen film „Kulový blesk“, obnášelo zejména fyzickou dřinu, kdy se přemísťovaly skříně, postele či stoly jako kusový nábytek. V té době nebylo příliš zvykem mezi truhláři v zakázkové výrobě nebo ve výrobě sériové vytvářet výrobky tak, aby se daly rozebrat. Byly spojovány napevno svlakovými spoji a čepy a maximálně se nábytkové sestavy rozebíraly na jednotlivé segmenty v rámci sektorového nábytku.

montáž nábytku

Tato doba je však, zdá se, nenávratně pryč. Až na výjimky, jako jsou starožitnosti a jejich repliky, se výrobci orientují kvůli snížení nároků na skladové prostory hlavně na stavebnice. Zjednodušeně řečeno, dopraví vám domů kartonové krabice plné desek a dalších částí a vy je pak musíte sestavit sami. Anebo o to požádáte stěhovací firmu.

spojovací vruty

Stěhovací firmy montáž nábytku v Praze Odnes to zajišťují již řadu let, počítají s tím, že mnozí z nás to sami nezvládnou z nejrůznějších důvodů.

Nová šatní skříň – máte-li objednanou velkou šatní skříň a po rozbalení krabic s komponenty se na vás vyvalí hromada materiálu, začnete luštit návod k sestavení a přemýšlet, zda to vůbec zvládnete sami. Nemusíte se ani nikam stěhovat, abyste o pomoc požádali stěhovací firmu, která má tyto činnosti v popisu práce. Zajistí v Praze montáž nábytku na jakémkoli místě v rámci stěhování, anebo pokud se jedná pouze o nově zakoupený nábytek na stávajícím místě.

Kompletní kuchyně – kuchyňské linky jsou už mnohem náročnější sestavy a vyžadují koordinaci více pracovníků, vzájemnou souhru a spolupráci, fyzickou zdatnost, šikovnost a zkušenosti. Musí se kompletovat přímo na místě spolu s pracovní deskou, horní skříňky se zavěšují na zeď a pro každý typ zdiva (sádrokarton, betonový panel, dutá cihla, bílý pórobeton) existují jiné zavěšovací systémy.

Vestavěná skříň – ta se při stěhování většinou musí přizpůsobit novému prostředí, jeho rozměrům a dispozicím. Je to podobně náročný proces, jako u kuchyňských linek, a stěhovací firmy tyto práce zajišťují včetně pojištění a se zárukou na prováděnou práci.