I o koberce je třeba řádně pečovat.

I přes velkou a různorodou nabídku materiálů podlahových krytin jsou celoplošné i kusové koberce neoddělitelnou součástí téměř každé domácnosti, firmy či hotelu. Koberce umožní daným prostorám vdechnout punc luxusu, pohodlí, tepelné pohody a designu. Vhodně oživí a barevně či funkčně doladí každý interiér, ať už se jedná o byt, dům, kanceláře či jiné firemní prostory. Vzácné a luxusní koberce se v některých zemích předávají z generace na generaci nebo jsou také součástí investic (např. ručně vyrobené koberečky z pravého hedvábí)

Na kvalitě a péči záleží.

O každý takový celoplošný či kusový koberec je však potřeba řádně a kontinuálně pečovat tak, aby vám mnoho let dobře sloužil a vypadal jako nový. Nezáleží na tom, jde-li o umělý, vlněný nebo perský koberec. V každém koberci se usazují nečistoty, prach a s tím také i různí roztoči, bakterie a viry. To je zkrátka nepopiratelný fakt.

Luxusní celoplošný koberec

Jak o tedy o koberce řádně pečovat?

Pravidelné vysávání koberců kvalitním vysavačem je úplný základ, nicméně pouze vysávání nestačí. Chceme-li mít jistotu čistoty, prevenci opotřebení a bezpečnosti z pohledu hygienického, je nutné také pravidelné strojové čištění. V ideálním případě je dobré požádat o spolupráci profesionální firmu s potřebným přístrojovým vybavením a šetrnými prostředky (extraktory, rotační technologie s vysokými otáčkami a kartáčováním), jejichž pořizovací cena je v řádech desetitisíců korun. Profesionální firmy na čištění koberců v Praze a dalších městech vám ochotně s výběrem vhodné techniky čištění poradí a doporučí nejvhodnější variantu. A samozřejmě také čištění bezchybně realizují.

Koberec detail

Při strojovém čištění koberců mokrou cestou vhodnými prostředky dochází k vyčištění celého kobercového vlákna a k odstranění roztočů, virů a baterií, za současného zachování původních barev i funkčnosti. Takto vyčištěný koberec je poté nejen krásný a čistý na pohled, ale také hygienicky bezpečný a bez zápachu.

Nejmodernější a nejvíce viditelnou metodou je čištění koberců rotační technikou na základě vysokých otáček, turbulentní činností s kartáčováním uvnitř části speciálního mobilního přístroje (Rotovac system). Tento přístroj na první pohled vypadá jako kvalitní vysavač či extraktor, ale ohledně účinnosti je na mnohem vyšší úrovni a současně zůstává šetrný i k choulostivým materiálům.

Pravidelné a profesionální přístrojové čištění koberců vám přinese mnoho let spokojeného užívání v domácnosti i ve firmě.