Dovolená v Japonsku

Určitě i vy znáte ten pocit, když si konečně splníte sen a vyrazíte na dovolenou, na kterou jste si vždy přáli vyrazit. Možná už máte i letenky, ale o dané zemi máte pouze minimum informací a najednou vás přepadne nejistota.

japonské město

Rozhodně máte možnost sednout k vašemu laptopu a začít hledat. Je ale mnohdy těžké posoudit, které informace jsou pro vás důležité.

Například v takovém Japonsku vás asi nepřekvapí, že se hovoří převážně japonštinou. I když má výuka anglického jazyka dlouhou tradici, bohužel se budete muset připravit na to, že použití angličtiny mnohdy nemusí přinést ovoce. Platí ale, že v těch větších městech, jako je například Tokio je mnohem větší šance, že narazíte někoho, kdo angličtinu ovládá.
rýžové terasy a západ slunce

Pro cestování v Japonsku, rozhodně doporučujeme rychlovlaky, protože jezdí na sekundu přesně. Pokud budete chtít využít služby lokálních dopravců, pak si můžete lístky zakoupit v automatech, které se nachází všude kolem.

Existuje samozřejmě možnost pronajmout si automobil, k čemuž je zapotřebí mezinárodní řidičský průkaz. Je ale důležité myslet na to, že se zde jezdí v levém jízdním pruhu. Auto ale není nejvhodnější volba, jelikož hrozí, že na dlouhou dobu uvíznete v koloně.

Vhodná je ale také letecká doprava, která je rychlá a také levná.

Co vás může překvapit je to, že se zde upřednostňuje platba v hotovosti. Doporučujeme, abyste u sebe stále měli i menší částky, jelikož se vám budou hodit v autobusech i při nakupování v automatu.

Existuje zde velká spousta ubytovacích zařízení a to od minimalistických hotelů po ubytování v hostincích rjokan. Je důležité zařídit si ubytování dlouhou dobu dopředu.

Jedná se o zemi, kde je bezpečno. Určitě si všimnete toho, že je na ulicích stále čisto a také pořádek. Najít zde odpadkový koš je ale nadlidský úkol. Veškerý nepořádek si lidé nosí v taškách nebo sáčcích a vyhazují jej až doma.

Jestli je něco, co byste si měli pořádně nastudovat, pak je to, jak se chovat při zemětřeseních, jelikož jich je zde opravdu mnoho.