Jak nejlépe získávat přírodní vitamin D

Asi není nikdo z nás, kdo by nechtěl být zdravý. Je to jen pochopitelné, zvláště v dnešní době pandemie. A je jasné, že tomu chceme nějakým způsobem pomoci. I z tohoto důvodu stoupají prodeje nejrůznějších vitaminových přípravků.

V poslední době si však zvýšenou pozornost získává vitamín D, především jako ochrana proti koronaviru. Prodeje nejrůznějších doplňků s tímto vitamínem jsou na rekordní výši. Jen málo lidí se však zamýšlí nad tím, zda skutečně může pomoci.

Faktem totiž je, že tělo z těchto přípravků nedokáže extrahovat účinné látky tak dobře, jako z přírodních zdrojů. I proto se jich mnoho zajímá o to, kde získat přírodní vitamín D. A některé firmy jej dokonce i takto nabízí. Přesto se stále jedná o umělý produkt, a využitelnost tohoto vitamínu je skutečně malá.

hotovka2

Pokud tedy chceme skutečně získat nejen tento vitamín, ale i další účinné látky v takové podobě, aby byly pro naše tělo co nejlépe a nejsnáze využitelné, pak nezbývá, než se skutečně vrátit k přírodě. Neboť právě na to jsme stavěni.

Jedním ze zdrojů je pak sluneční záření. I když to není přesné, ve skutečnosti pouze stimuluje jeho výrobu v našem těle. To je v současnosti nejlepší způsob, jak jej získat. Je však nutné poznamenat, že efektivita není tak velká, aby stačila dodat plnou denní dávku. Navíc je zde i fakt, že se Sluncem musíme opatrně, zvláště v létě. Úpal, úžeh ani spáleniny nejsou nic příjemného.

mandle4

I proto je potřeba jej doplnit i z jiných zdrojů. Tím nejlepším jsou pak ryby, které jsou nejen na tyto vitamíny bohaté. Zde je samozřejmě potřeba zvolit vhodný druh. Například Pangas, ačkoliv je zdaleka nejlevnější, vašemu zdraví rozhodně neprospěje.

Je tedy vidět, že si můžeme poradit i bez uměle vyrobených přípravků. Základem je jen pestrá strava a dostatek pohybu venku na čerstvém vzduchu. To nám rozhodně pomůže zachovat zdraví.