Kam za zábavou ve volném čase

Volný čas. Jedno z nejšťastnějších slovních spojení. Ačkoliv někteří své zaměstnání považují zároveň za svého koníčka, přece jen jsou práce a zábava dva odlišné termíny. Mít volno a zařídit si den podle svého však představuje pro každého z nás něco odlišného. Jakým činnostem se věnovat, abychom slovo „zábava“ vyplnili skutkovou podstatou?
nohy v bílých teniskách

Luštění křížovek – lidé milují záhady a velice rádi je luští. A to tak, aby se alespoň trochu „zapotili“, přitom aby tajenka byla nakonec prolomena. Křížovkářů je v naší zemi překvapivě hodně a patříme v tomto oboru ke světové špičce. Křížovky vycházely v mnoha časopisech a samostatných edicích již za socialismu a zpravidla byly jedním z titulů, který byl v trafikách rozebrán jako první.

Projížďka autem – vydat se do neznámých míst, anebo směřovat k romantické zřícenině, či na zajímavé vyhlídkové místo, navštívit přátele na hodinku u kávy, je svým způsobem otřelou zábavou, ale velice vyhledávanou. Většina řidičů totiž považuje jízdu autem za relaxaci, pokud si odmyslíme kolony na dálnici a zácpy ve městě.

Rybaření – čím dál více nás to táhne do přírody, alespoň to prokázal nedávný statistický průzkum. Pobyty u přehrady, poblíž řeky, na břehu rybníka, daleko od civilizace, jsou v současné době velice atraktivní pro všechny věkové skupiny. Zajímavé je, že směřujeme hlavně někam k vodě, a to po všechna roční období. A rybáři? Ti o tom ví své.
žena na kládě

Splouvání řeky – vodáci na Sázavě, na Berounce, na Lužnici – docela běžný kolorit prázdninového období, což potvrdil i Zdeněk Šmíd ve své knize „Proč bychom se netopili“. Topit se pod vracákem ve válcovém jezu pochopitelně nikdo nechce, ale kdo někdy uchopil pádlo do ruky a vyzkoušel, jak zrádný může být říční proud, obvykle touží něco podobného prožít znovu.

Překvapení – snad všichni milujeme překvapení, pochopitelně ta příjemná. Šťastní lidé jsou ale především ti, co dokážou někoho naopak obdarovat, a to nezištně, prostě jen tak, pro radost. A překvapení z lásky, ta jsou nejkrásnější. Zkuste naplánovat se svou drahou polovičkou výlet do přírody s pobytem ve dvou v osamělém penzionu, překvapit jí vybraným menu v restauraci, objednávkou wellness služeb. Zábava ve dvou a s romantickým překvapením je totiž to nejúžasnější, co můžete v životě prožít.