Kartonové obálky pro odesílání zásilek

Nemějte obavy, zásilka dojde neporušená

Když vložíte do obálky dopis a umístíte jej do poštovní schránky, jsou zaměstnanci pošty povinni dodržet listovní tajemství a prakticky je vyloučeno, aby nebyla zásilka doručena příjemci (pokud je správně napsána adresa). To samé se vztahuje i ke kartonovým obálkám, které odesíláte jako balík do ruky či doporučenou zásilku. Na první pohled se vám může zdát, že karton není zrovna ideální materiál pro zasílání dokumentů, důležitých listin nebo vhodných drobných předmětů, ale nenechte se mýlit. Karton se vyrovná i jiným materiálům a stále patří mezi standardní logistický prvek.

dopisní obálky

Nerozmáčí se – možná vás napadne, že kartonová obálka navlhne, díky vlhkosti se rozlepí, zkroutí se a její vnitřní obsah přijde k úhoně. Karton má však schopnost odolat i některým povětrnostním vlivům, a nestává se, že by i za deštivého počasí nebyla zásilka doručena v pořádku. Chcete-li mít větší jistotu, můžete kartonovou obálku vložit ještě do igelitové obálky.

barevné obálky

Nezlomí se – karton pro výrobu poštovních obálek je velmi pevný a není tak snadné jej přehnout či zlomit. Museli byste záměrně použít hrubého násilí, ovšem nic takového nepanuje v přepravních společnostech. Do obálek z kartonu lze vkládat i DVD média, časopisy, knihy, kalendáře a cokoli podobného, co by přehýbáním bylo poškozeno či zničeno.

Snadno se popisuje – karton můžete popsat propiskou nebo lihovým fixem, oba způsoby jsou vhodné. Na papíru dobře drží lepicí pásky, jimiž zásilku důkladně zajistíte proti otevření.

Je levná – tyto typy obálek jsou stále velmi levné a můžete je mít doma v zásobě v několika kusech pro případ rychlého zabalení zásilky, anebo pro situace, které s logistikou vůbec nesouvisí, např. pro ukládání cenností a důležitých listin v domácnosti.

Je ekologická – při ukládání použitého papíru (i kartonu) do označených modrých kontejnerů se podílíte na jeho druhotném zpracování, čímž šetříte (nejen) naše lesy.