Krása vlasů začíná při jejich mytí

Každá žena touží po krásných vlasech, vždyť vlasy jsou koruna krásy. Krásné vlasy ale musí být zdravé, z oslabeného, roztřepeného či jinak zničeného vlasu krásný vlas neuděláte. Mnoho chyb děláme již při samotném mytí vlasů a my vám krok po kroku poradíme, jak o hygienu vlasů spránvě pečovat.
fénování vlasů
1.       Vlasy rozčesejte
Před mytím vlasy řádně kartáčujte, rozdělíte je tím od sebe a mechanicky se zbavíte některých nečistot.
2.       Důkladně propláchněte
Před nanesením šamponu zbavte vlasy nečistot pomocí vody, důkladně vlasy propláchněte po celých jejich délkách.
3.       S šamponem zacházejte opatrně
U šamponu platí více než kde jinde, že méně je někdy více. Naneste si do dlaní množství šamponu odpovídající velikosti lískového oříšku. Šampon vneste ke kořínkům vlasů a masírujte pokožku. Pěnou, která se vám vytvoří, stáhněte nečistoty z celých délek vlasů. Poté vlasy řádně propláchněte, ať v nich nezůstane zbytek šamponu.
4.       Kondicionér je nezbytný
Po opláchnutí vlasů od šamponu naneste potřebné množství kondicionéru. Ten nanášejte naopak než šampon pouze do délek vlasů, nikoliv k pokožce hlavy. Kondicionér nemusíte nechávat působit příliš dlouho. Řádně jej z vlasů opláchněte a vlasy zabalte do turbanu. V žádném případě vlasy nevysušujte ručníkem
fén na vlasy
5.       Fénování a finální úprava
Fénování nebude pro vaše vlasy zbytečnou zátěží, pokud si pořídíte kvalitní fén a thermoochranu pro vaše vlasy. Thermoochranu naneste vždy před fénováním nebo žehlením vlasů, nedojde tak s jejich poškození. Vlas vyfénujte důkladně od hlavy až po konečky, aby byly zcela suché. Poté je upravte pomocí vašich oblíbených přípravků do požadované podoby.
Kromě správné techniky mytí vlasů myslete také na používání kvalitních kosmetických přípravků, kterých je na našem trhu nepřeberné množství. Kupujte si je také podle typu vašich vlasů nebo se poraďte přímo se svou kadeřnicí.