Jak zařídit dětský pokoj?

Váš potomek odrostl plenkám a začíná se potulovat po bytě. Zjišťujete, že je nejvyšší čas začít zařizovat dětský pokoj, abyste nemuseli neustále překračovat hračky, které máte neustále v cestě z obývacího pokoje do kuchyně. Vaše dítě si hraje a nevnímá čas, hračky rozeseté po celém bytě. Nemůžete mu to zazlívat, dítě je bezelstné a my mu můžeme jen závidět jeho nadšení a elán, se kterým jezdí autíčkem po celém bytě. Takže co? Nastává ten nejlepší čas zařídit vašemu děťátku jeho vlastní pokoj, kde bude svým pánem.
batole si hraje
Pokud jsou děti ještě malé, asi jim dětský pokoj nábytek budete vybírat sami. Ale vezměte svého malého miláčka sebou, aby si vybral alespoň část nábytku do svého pokoje. Učíte ho tím rozhodovat se. Spolupracujte s ním. Samozřejmě, že jinak budete vybírat nábytek do dětského pokoje s předškolákem a jinak se školákem. O dospělém potomkovi nemluvě. Vaše dítě by se mělo ve svém pokoji cítit dobře, ostatně – je to už jen jeho teritorium, kde si bude ono samo rozhodovat s čím a jak si bude hrát.

Mělo by mít proto i dostatek volném prostoru ke hraní. Není nutné ani žádoucí, aby byl celý prostor pokoje zastaven nábytkem. Dítě musí mít ve svém pokoji i určitou volnost. Proto jsou vhodné i dobře vymyšlené malé sestavy dětského nábytku, které počítají s úsporou místa, které musejí rodiče zpravidla řešit. Základem je kvalitní postel se zdravotními matracemi volenými individuálně pro každé dítě. Pro dospívajícího jedince je možné i místo postele zvolit rozkládací kvalitní pohovku s dostatečnými úložnými prostorami. Pro školáky bude nezbytná knihovna pro knížky a sešity tak, aby je měly děti po ruce. Stůl je možné volit kvůli úspoře místa i rohový. Židle by měla být též kvalitní, odpružená a měla by mít madla a pojízdná kolečka, které děti milují.
pohled na hračky

Dětský pokoj bude vybavený jinak pro předškoláka, pro školáka, pro jednotlivce či pro sourozence. Ale v každém případě by měl být místem nejen pro učení, ale i místem příjemným pro odpočinek a relaxaci.