Manikúra doma rychle a perfektně

Pečlivě upravené nehty k ženě patří, ale péče o ně je poměrně náročná, a to jak z časového, tak z finančního hlediska. Alespoň v případě, že se vydáváte každý měsíc na manikúru do salonu krásy. S trochou šikovnosti si však nehty zvládnete upravit podle vašich představ i doma, a není k tomu potřeba žádné profesionální náčiní. Jak na to?

Základem je, aby byly nehty zdravé. Pak na nich jakýkoliv lak bude vypadat dobře. Pokud mají nějaké vady, například se lámou nebo žloutnou, můžete jim dopřát speciální péči v podobě nejrůznějších laků na problémové nehty nebo třeba vyzkoušet nějaké vitaminy.
Červené nehty

Nehty před nanesením nového laku pečlivě odlakujte. Zbavíte je tak nečistot a mastnoty a díky tomu na ně barva snadněji přilne. Pak přichází čas dát jim ten správný tvar. Nepoužívejte k tomu nůžky, které nejsou příliš vhodné, ale dejte přednost pilníku, a to nejlépe tomu skleněnému. Je totiž k nehtům nejšetrnější. Tvar zvolte podle toho, jaký vám bude nejvíce vyhovovat. Trendy jsou nehty zapilované do špičky.
Domácí manikúra

Poté naneste podkladový lak, který zabrání zabarvení nehtu a ještě mu dodá potřebnou výživu. Podkladových laků je na trhu spousta, vydrží vám dlouho a některé zároveň fungují i jako „nadlaky“. Nyní můžete začít vybírat barevný lak. Červená je nadčasová barva, ale řídit se při výběru můžete i aktuálními trendy nebo třeba ročním obdobím. Štěteček s lakem otřete o hranu flakonku a začněte odspodu lakovat směrem ke špičce nehtu. Stačit by měly tři takové tahy, které zajistí pěkně rovnoměrné nanesení. Přidat můžete další vrstvy, pokud jsou potřeba. Je však nutné nechat jednotlivé „nátěry“ dobře uschnout. Na závěr přidejte „top coat“, nebo také nadlak. Díky němu vydrží nehty déle v perfektním stavu a dostanou krásný lesk. Jakmile budou oprýskané a začnou se odlupovat, je nejlepší povolat odlakovač a začít lakovat znovu.