Proč byste si nepůjčili?

Lidé mívají nejednou takzvaně hluboko do kapsy. Stává se to, protože jak všichni dobře víme, nejsou platy či jiné příjmy mnoha našinců nijak závratné a vlastně ani zaručené, a tudíž se prostě někdy stane, že získané peníze nestačí na to, aby se jimi pokryly všechny výdaje, jež na člověka dolehnou. Zejména když se objeví něco, co se musí zaplatit, ale co je nečekané nebo neobvykle drahé.

Kdekdo tak může někdy zjistit, že se svými příjmy nevystačí, že by potřeboval víc peněz, než kolik jich má. A v tu chvíli přijdou vhod úspory dotyčného.

mince a pero

Jenže ani úspory nejednou nemíváme, a pak tudy cesta nevede. A jako jediné dostupné řešení nám v tu chvíli zůstává už jenom půjčka.

Někdy si člověk potřebuje půjčit pomalu jenom pár korun, někdy třeba i mnohem více, to se liší případ od případu. Každopádně je ale jisté jedno. A sice to, že má-li zájemce o půjčku jenom docela nízké příjmy a navíc třeba záznam v registrech dlužníků či rovnou exekuci, budou se mu v bance zdráhat půjčit. Nechají si tu doložit kdejakou skutečnost, vše prověří a porovnají se svými kritérii, a nakonec dost možná dospějí k závěru, že někomu takovému nelze půjčit, protože tento není bonitní.

mince EU

A je v takové chvíli zle? Jistě, příjemné to není, ale pořád ještě není všechno ztraceno. Protože právě pro takové lidi je tu nebankovní hypotéka. U té se ani relativně nízkých příjmů, ani záznamů v registrech dlužníků, ani jiných nedostatků moc obávat netřeba. Protože je zde jako u každé hypotéky nejdůležitější to, zda může žadatel poskytnout coby záruku řádného splácení zástavu své nemovitosti. A stane-li se tak, obvykle se dá nad leckterým nedostatkem přimhouřit oko. A člověk se tu tedy tolik potřebných peněz dočká.

Tady si tedy může půjčit každý majitel nemovitosti, a to třeba i nemalé peníze s dlouhou dobou splatnosti a příznivými splátkami a úroky. A pak už se dají panující finanční těžkosti dotyčného zvládnout.