V čem nám znalost price action může pomoci

Pokud chcete rychle vydělat velké peníze, aniž byste museli chodit do zaměstnání, pak jednou z možností je hraní na burze, konkrétně nákup a prodej akcií. Princip je relativně jednoduchý – koupíte akcie, když je jejich cena nízká, a prodáte je, když stoupne. Zní to jednoduše, ale tak snadné to není.

Jistě, můžete zde vydělat skutečně velké peníze, ale na druhou stranu o ně můžete také velmi snadno přijít. Stačí jen nevhodně nakoupit a budete rádi, když se dané akcie zbavíte za polovinu ceny, za kterou jste ji koupili.

burza

Je samozřejmé, že se tomuto chceme vyhnout. Proto se spoléháme na nejrůznější ukazatele, které nám mají naznačit, jak se bude situace na trhu v nejbližší budoucnosti vyvíjet. A jedním z těch nejpoužívanějších je i price action.

Zde se v podstatě nejedná o nic jiného, než o dlouhodobé sledování ceny akcie dané firmy, společně s její konkurencí. Tak lze totiž vypozorovat určité trendy, které bude vývoj těchto cen sledovat. A z něj můžeme následně předvídat, jak se bude vyvíjet v budoucnu.

Je samozřejmé, že je lepší mít data za co nejdelší období. To naštěstí v době internetu není takový problém. Každý si může snadno najít vývoj ceny akcií jakékoliv firmy, a následně se podle toho rozhodnout.

burza3

K tomu, abychom udělali správné rozhodnutí, je však třeba ještě schopnost ona data správně interpretovat, a to i v kontextu vnějších událostí. Například není pochyb o tom, že loňská pandemie koronaviru s akciovým trhem velmi zamávala. Když tedy budeme tyto grafy studovat, je nutné vzít i toto v úvahu.

Pokud pak nemáte zkušenosti s podobnými věci, je často lepší obrátit se na odborníka, který vám může poradit. Jistě, nechá si za své služby zaplatit, ale zase budete mít menší pravděpodobnost, že o své peníze přijdete.

Je totiž nutné říci, že žádný odhad není stoprocentní, a trh se může zachovat velmi nečekaně. I na to je však třeba být připraven.