Šli jste do toho?!

Ti, kdo sledují nedávný vývoj na trhu s kryptoměnou, jsou dvou typů. Jedni se radují, skáčou radostí do stropu a slaví, protože se právě jejich počáteční investice v rámci pár set dolarů vyšplhala až na rekordních několik set tisíc dolarů, což je dozajista asi to největší překvapení, kterého se bitcoin kdy dopustil. A pak jsou tu ti druzí, kteří jenom nevěřícně kroutí hlavami a mlátí do zdí, trhajíce si vlasy za to, že tehdy do toho těch pár set dolarů nevrazili.
 šifrovací bitcoin
První platby, které se s touto měnou uskutečnily, byly většinou pokusné a asi za nějakých 10 000 takových internetových zlaťáků se kupovaly dvě pizzy a nápoj k tomu. To už dnes teda rozhodně neplatí, spíše naopak, za pár dneska už možná i tu restauraci koupíte. O „tekutosti“ takové kryptoměny svědčí právě tento neočekáváný nárůst posledních pár let. A co vlastně způsobilo takový nárůst? Je to jako každá měna, pokud je poptávka, je i nabídka a čím větší ta poptávka je, tím větší hodnotu dávají měně ti, co jí nabízejí – ale tak se to děje se vším. Podobné decentralizované měny jsou ale ve své naprosté univerzálnosti a jednoduchosti právě teď nejžádanějším artiklem. Pokud ale máte pár set tisíc dolarů navíc, určitě bych nedoporučoval je vrážet do té s nejvyšší hodnotou – rozhodně ne tak velkou částku. Přece jenom, jak to jde rychle nahoru, zákony fyziky i ekonomie a chování spotřebitelů, je jen otázka času, kdy začne zase padat dolů. Protože jedno je jasné, nic nedokáže růst do nekonečna a ten kdo si to myslí, nerozumí trhu. Lidově by se dalo říct, že nic netrvá věčně, a ještě se bitcoin vyplatit může, ale jednou přijde moment, kdy to rupne a rupne to velmi silně.
 elektronické peníze
Příčin takového nárůstů je mnoho, důsledků snad ještě víc. Je jen otázkou času, jak dlouho se tomu budou těšit zúčastnění. Nevím jak vy, ale já si počkám, až to rupne a bude za stovku. Hlavně ho zas nezapomeňte ve správný čas prodat!