Brigáda nebo přivýdělek? Možností je hodně


Jednorázové brigády
Pokud nemáte čas pracovat pravidelně, zaměřte se na hledání jednorázových brigád. Ideální je vypomáhat na nějaké akci, např. na festivalu. Téměř vždy pořadatelé shánějí mužské brigádníky na stavění pódia a na ostrahu, dívkám bývá nabízena možnost kontrolovat u vstupu lístky, pomáhat s občerstvením či zařizovat úklid.
Můžete také zkusit jednorázové inventury. Ty provádějí supermarkety, drogerie či obchody s oblečením. Jedná se o poměrně jednoduchou a dobře placenou práci. Většinou pouze počítáte, rovnáte zboží a skenujete čárové kódy.
dívka při studiu.jpg
Pohostinství
Nabídky, které se objevují úplně nejčastěji, se týkají toho, že restaurace shánějí servírky, číšníky a pomocné síly do kuchyně. Podniky vycházejí velmi vstříc, co se týká časových možností, z inzerátů si také můžete vybrat, jestli chcete pracovat jen přes oběd, po večerech nebo pouze víkendy. Taková brigáda je jistě náročná, ale rovněž dobře placená, navíc vaši snahu finančně ocení i spokojení zákazníci.
Výpomoc
Řada obchodů poptává na léto brigádníky, kteří by zvládli běžný provoz. Jedná se o cukrárny, stánky se zmrzlinou, ale i o květinářství, potraviny nebo butiky.
Úklid
Časté jsou také inzeráty nabízející práci úklidového pracovníka. Pro tuto pozici je nutné mít smysl pro pořádek a nebát se pracovat rukama. Na druhou stranu zde nemanipulujete s penězi ani nemusíte komunikovat se zákazníky, což někteří lidé, kteří mají při práci rádi svůj klid, jistě ocení.
zvířátková kasička.jpg
Letáky
Pro fyzicky zdatnější zájemce s autem se hodí roznos letáků. Na této práci nejspíše nezbohatnete, ale pokud máte snahu, nějakou tu korunu si snadno přivyděláte.
Práce z domu
Vydělávat z domu je perfektní zejména pro ženy na mateřské dovolené. Lze online vyplňovat dotazníky veřejného mínění, což není vůbec náročné. Firmy také nabízejí domácí práci, většinou se jedná o lepení či skládání výrobků. V neposlední řadě mnoho žen využívá možnosti přivydělat si prodejem kosmetiky.