Speciální péče o barvené vlasy

Až 60% žen si barví své vlasy už od 25 let. Na světě snad neexistuje žena, která by nechtěla mít nádherně zářivé vlasy. Aby ale tahle zář dlouho vydržela, je nutné se o vlasy starat. Existují různé přípravky, které barvu chrání před vyblednutím a dodávají vlasům potřebné živiny. Pokud si ale nejste péči jistí, je lepší když své vlasy svěříte do rukou profesionálů, kteří vám určitě rádi poradí.
Co se týká samotného barvení, musíte počítat s tím, že zanechá vaše vlasy suché a drsné. Abyste se tomuto vyvarovali, musíte se o ně opravdu pečlivě starat.
Například šampóny na barvené vlasy, které používáte, by měly být jemné.

blonďaté vlasy

Pamatujte, že nikdy by se vlasy neměly mýt dříve, než po dvou dnech nabarvení, a to proto, aby barva byla dostatečně krásná. Je dobré se vyhnout čistícím šampónům. Mohou totiž obsahovat složky, které barvu z vlasů vymývají. Po každém mytí by měl být na vlasy aplikován ještě kondicionér nebo balzám na barvené vlasy. Díky použití balzámu se uzavře struktura vlasu
a budou se vám lépe rozčesávat. Co je ale při výběru ať už šampónu či kondicionéru důležité, je sledování informací na obale.

O kvalitu vlasů ale nemusíte pečovat pouze z jedné strany. K jejich zdraví vám napomůžou vitamíny jako A, B, C, D, dále hořčík a zinek. Vlasům také velmi prospěje, když se budete pohybovat na čerstvém vzduchu a budete mít dostatečný pitný režim.
Barvu vlasů negativně ovlivňuje UV záření, ale existují přípravky, které jsou s UV filtrem a právě ty zabrání jejich vysušování.
Existují také masky na vlasy, které vlasům navrátí sílu a jejich lehkost. Pokud je budete používat pravidelně, výsledek je stoprocentně zaručen. Vlasová pokožka se vám vyčistí a zregeneruje se.

zrzavé vlasy

Samozřejmě i vlasy, které nejsou nabarvené je potřeba chránit před sluncem, chlórem či mořskou vodou. Opravdu své vlasy chraňte a nečekejte, až bude pozdě.