Bajky BardaBeedleho

Před nedávnem jsem objednávaladceři k narozeninám knihy a zjistila jsem, že v tom samémknihkupectví mají ve slevě Bajky Barda Beedleho od Joanne Rowling.Tuto knihu jsem měla jako dítě, hned jakmile vyšla v knihkupectví.Vinou osudu jsem ji nejspíše někde ztratila, a jelikož má dcerazačala číst Harryho Pottera, byla by škoda, aby si tuto knihunepřečetla. Tak jsem ji objednala a byla jsem nadšená, když kniha již došla.
srdce z listů knihy
 
Nejvíce mne asi překvapilo to, že výtěžek z prodejetéto knihy putuje charitativní organizaci LUMUS na podporupostižených nebo jinak handicapovaných dětí po celém světě.Spoluzakladatelkou je právě J. Rowling.
Tato kniha se objevila vHarrym Potterovi v sedmém díle, když Rufus Brousek přišel sWeasleyiovým domů, aby předal poslední pozůstalostpo profesorovi Brumbálovi. Tato kniha byla odkázána Hermioně. Brumbáldo ní připsal relikvii smrti, ale to ještě do té doby nikdo nevěděl.
 
V této knize je popsáno 5příběhů, které jsou mezi kouzelníky známé asi tak, jako pro násSněhurka či Šípková Růženka. Popíšu Vám ale pouze ten nejznámější.Alespoň tedy mezi kouzelníky.
 
Obsah knihy: ČARODĚJ A SKÁKAJÍCÍ HRNEC,FONTÁNA PŘÍZNIVÉ SUDBY, MÁGOVO CHLUPATÉ SRDCE, KRÁLICE ALICE ACHECHTAVÝ PAŘEZ.
 
 srdce z listů knihy
PŘÍBĚH TŘÍ BRATŘÍ
Tento příběh vypráví o 3bratřích, kteří za soumraku došli k řece, která byla nebezpečná anedala se přeplavat ani přebrodit. Jelikož byli zběhlí v kouzlení,vyčarovali společně most, aby tu řeku mohli přejít. Na druhé straněna ně ale čekala Smrt. Byla velice rozezlená, že ji takto doběhli,protože ostatní se vždy utopili a Smrt si je mohla odnést sebou.Poblahopřála bratřím, že jsou velicí kouzelníci, že si od ní za tozaslouží dárek. Tak se jich zeptala. První bratr chtěl hůlku, kterounikdy nikdo neporazí. Smrt ulomila větvičku bezu, vyčarovala bezovouhůlku a podala mu ji. Prostřední požadovat po Smrti kámen, kterýdokáže vrátit mrtvému život. Smrt vzala z břehu kámen, podala mu ho ařekla, že je již splněno. Nejmladší bratr ale smrti vůbec nevěřil.Požádal ji o něco, v čem může zmizet a smrt ho nenajde. Ač neochotně,dala mu svůj neviditelný plášť. Pak se bratři rozdělili. První došeldo vesnice, zabil svého soka a všem vykládal o své neporazitelnéhůlce. V noci ho někdo podřízl, a tak Smrt měla prvního bratra. Druhýbratr po návratu domů kamenem přivolal svoji jedinou lásku, kterázemřela velice mladá. Po nějaké době si ale vzal život. Smrt tímpádem získala i druhého bratra. Ať pátrala, jak pátrala, třetíhobratra najít nemohla. Ten jako starý muž sundal neviditelný plášť,dal ho svému synovi a pozdravil Smrt jako starou známou. Smrt získalai toho posledního bratra.
 
 
Za mě velice pěkná knížka kzamyšlení. Tyto příběhy se dost promítají i do normálního světa, děti v nich najdou zábavu, ale i ponaučení.