Cvičení chůzí? Funguje to?

Může se stát, že vás vaše zdraví omezí do míry, kdy nebudete mít možnost běhat, jezdit na kole, či jinak sportovat. Ovšem pokud se chcete udržet v kondici, můžete zvolit i jiný způsob, který sice nemusí být zprvu tak účinný, avšak můžete si z něj vytvořit příjemnou denní rutinu, či koníček. O čem mluvím? O chození.

děvče s kufrem na cestě

            Člověka by ihned jistě nenapadlo, že chození může být tak účinným nástrojem na hubnutí a udržování kondice. Pokud nejste zvyklí chodit, měli byste jistě chození více trénovat. Za hodinu chůze při rychlosti 5 km/h může člověk, který váží cca 70 kg spálit až 1247 Kj. Pokud si uděláte procházku na 15 km, počet spálených kJ se vyrovná hodinovém běhu. Což je slušný počet.

            Výhoda chůze? Během chůze si můžete projít přírodu, můžete dokonce dojít z jiného města do druhého. 15 km je už slušná vzdálenost, ačkoliv se to nezdá. Můžete s sebou vzít svého přítele a společně si povídat, můžete probrat důležitá i nedůležitá témata, a kromě pozdější únavy nohou pravděpodobně ani nepocítíte žádné jiné problémy. Navíc se z chůze může stát zajímavý koníček. Procházky se dají pojmout na několik způsobů. Najděte si památky poblíž a dojděte k nim pěšky. Kolem vašeho bydliště se mohou skrývat krásná místa a rozhledny, o kterých ani nevíte. Když si poté zvyknete častěji chodit, nebudou vám dělat problém i mnohem delší cesty.
dlažební kostky

            K chůzi můžete navíc přidat i jiné činnosti. Například pokud toužíte se stát fotografem, cesta přírodou je úžasná chvilka na trénování vašich fotografických schopností. Můžete vytvořit fotky pro svého kamaráda, nebo v určité denní doby, jako je ráno nebo podvečer, mohou vzniknout naprosté skvosty.

            No a pokud se opravdu rozhodnete začít chodit, nezapomeňte si s sebou vždy zabalit lahev s vodou. Obzvlášť pokud je letní horký den, tak se bez vody jednoduše neobejdete. A nezapomeňte také pohodlnou obuv! V balerínách pravděpodobně velkou vzdálenost neujdete.