Proč jsou důležité správné podmínky uskladnění

V současné době má jen velmi málo firem své vlastní sklady. Většina používá k uskladnění https://stehovani-mamut.cz/sluzby/uskladneni/ svých výrobků, než budou rozvezeny na příslušné prodejny, takzvané velkosklady. Ty jsou vlastněny samostatnými společnostmi, které se právě na tento obor specializují.

V těchto budovách najdeme produkty mnoha nejrůznějších firem, které čekají jen na to, až budou převezeny ke kupci či do kamenné prodejny. Ty si dnes objednávají dodávky přímo u těchto skladů, nikoliv u výrobců.

běžná skladovací hala

Ovšem zdaleka ne všechny sklady jsou stejně kvalitní. A to je problém, který trápí řadu firem, zejména těch potravinářských. Potřebují totiž, aby jejich zboží vydrželo co nejdéle. Avšak všichni víme, že potraviny, zvláště ty surové, se velmi rychle kazí.

Jistě, v naprosté většině případů jsou použity konzervanty, které mají dobu čerstvosti prodloužit, avšak ani ty nic nezmohou, pokud je potravina uskladněna v nevhodných podmínkách. Koneckonců, známe to sami – stačí nechat kousek syrového masa v létě vyndaný dvě hodiny z lednice.

I proto se výrobci, kteří chtějí služeb velkoskladů využít, zajímají o to, jaké zde mají možnosti. Jedná se pouze o budovu, ve které bude zboží narovnáno? Nebo je zde několik sekcí s kontrolovanou teplotou, kam je možné umístit potraviny, které podléhají zkáze?

pohled na velkosklad shora

To samé platí i o převozu k zákazníkovi – jaké máme možnosti? Je k dispozici pouze běžná dodávka, nebo také chladicí vůz? A pokud ano, v jakém rozsahu je možné nastavit jeho teplotu? To vše jsou otázky, na které je potřeba předem znát odpověď.

Je totiž nutné si uvědomit, že pokud zákazník najde například zkaženou potravinu, bude dávat vinu jejímu výrobci, nikoliv tomu, jaké podmínky měla ona potravina ve velkoskladu, kde byla nějakou dobu uchovávána. Je tedy jasně vidět, že zde jde o reputaci.

Proto firmy podrobují velkosklady, které připadají v úvahu, důkladnému zkoumání, než s některým uzavřou smlouvu. Koneckonců, může na tom záležet jejich přežití na trhu, a to nelze brát na lehkou váhu.