Se zábradlím bude vaše schodiště bezpečné i krásné

Když schodiště, tak se zábradlím – tyto dvě věci k sobě nerozlučně patří. Ale napadlo vás někdy to, jak moc může zdánlivě obyčejné zábradlí ovlivnit, jak to u vás doma bude vypadat?
Vlastně záleží jen na tom, z jakého druhu materiálu bude bariéra na schodech vyrobena, a jakým způsobem bude tento materiál zpracovaný. Pokud jde o materiály, je jich na výběr celá dlouhá řada.schodiště – spirála.jpg
Jistě se shodneme na tom, že pokud zrovna nebydlíte na zámku anebo v opravdu hodně veliké vile, pak u vás doma mramor nebo kámen zřejmě nebudou mít místo. Jejich krása a objem nejlépe vyniknou právě ve velkých prostorách.
Naopak křehké a průzračné sklo bývá dominantou moderních minimalistických interiérů. Působí tak lehce a vzdušně, že v mnoha lidech jako bariéra dokonce vzbuzuje nedůvěru. Navíc v případě čirého skla se nejedná o příliš praktické řešení, především pokud máte doma malé děti – v tom případě vyžaduje každodenní čištění.
Velice praktickým materiálem, a to jak dříve, tak i dnes, je jistě dřevo. Vyvolává příjemný pocit útulnosti, je na dotek teplé a navozuje harmonii. Navíc je odolné, praktické a finančně dostupné.
Ti, kdo mají pocit, že by dřevo jejich interiér proměnilo na venkovskou chalupu, a hledají jiný stejně praktický, cenově příznivý, a přitom moderní materiál, si nejčastěji volí nerezové zábradlí.schodiště – kovové zábradlí.jpg

Nerezová ocel – královna současných interiérů

Ocel je pevný, kvalitní a dobře dostupný materiál, který snadno seženete v mnoha různých úpravách, ať už jde o kruhové či hranaté profily, leštěný, kartáčovaný anebo broušený povrch, prutové anebo lankové výplně. Díky své odolnosti se skvěle hodí jak do interiéru, tak do exteriéru. Údržba je velice snadná, a rozhodně neuděláte chybu, ať už si zvolíte celonerezovou variantu anebo kombinaci s jinými druhy materiálů jako je sklo anebo dřevo.
Už víte, pro jakou variantu zábradlí se rozhodnete vy?