O trampolínách se dozvíte z mnoha zdrojů, že podporují zdravé hubnutí, zlepšují fyzickou kondici, a skákání že je natolik namáhavé, že mnohdy předčí i některé atletické disciplíny. Dále si můžete přečíst, že je to pohyb zdravý pro srdce a krevní oběh, pro imunitní systém, a že je skákání zábavné a podporuje dobrou náladu. O některých výhodách se tu však moc nemluví, nebo alespoň nejsou považovány za důležité:
Můžete je využívat i jinak, než jen na skákání – na trampolínu se můžete posadit a meditovat, můžete si tu s kamarádem zahrát karty, můžete si na odrazové ploše dokonce postavit stan, stany na trampolíny jsou běžně v prodeji.
Je to perfektní antistres – s trampolínou 305 cm Beanbag se lépe čelí stresu díky tomu, že se rychle do krve uvolní endorfiny, které potlačí vliv stresových hormonů adrenalinu a kortizolu. Po cvičení pak lépe čelíte stresovým situacím a trampolína se v tomto směru může stát vaším skvělým pomocníkem.
Prevence proti plochým nohám – víte, že ploché nohy se stávají civilizační chorobou, a že mají neblahý vliv na držení těla, na bederní páteř, klouby a vnitřní orgány? Skákáním na odrazové ploše podporujete přirozené vyklenutí chodidel a tím pádem bráníte vzniku ploché nohy.
Je to vhodný sport i pro osoby s nadváhou – když se na sebe podíváte do zrcadla polonazí, a objevíte pneumatiku kolem pasu a tukové nánosy na stehnech a na zadku, možná se vám bude chtít jich zbavit. Jenže jakmile vytáhnete tenisky a začnete venku běhat, třebaže někde v lese, každý dopad na tvrdý povrch bude znamenat silná otřes na klouby, zejména na kolena a kotníky. Po delší době takového běhání vás to může doslova odrovnat a skončíte na ortopedické ambulanci. Trampolíny jsou v tomto směru lepší, dopadáte na velmi měkký a pružný povrch, takže vaše klouby tolik nestrádají, a můžete si pak dovolit nasadit i náročnější tréninkové dávky. Mimochodem, víte, že je skákání natolik vysilující, že budete kalorie spalovat velmi efektivně? Dbejte ale o zásady správné výživy, abyste hned po cvičení nevyjedli celou cukrárnu.