Gelové nehty

V dnešní době jsou gelové nehty velmi oblíbené u mnoha žen. Jsou mnohem odolnější než naše přirozené nehty. Můžete si z nich vytvarovat různé tvary a délky. Jsou bezstarostné a na ruce ženy působí velmi elegantně. Můžeme říci, že gelové nehty jsou jistou ozdobou rukou. Pokud se rozhodnete pro domácí modelování nehtů, tak si zde přečtěte pár bodů, jak na to.
UV lampa
Základní výbava na začátek
– UV lampa
– dezinfekce
– pilník
– štětce
– barevný gel
– umělé nehty
– vatové tampony
– finish gel
– olejíček na nehtovou kůžičku
Na začátek je lepší si do toho investovat, časem se vám to stejně vrátí vícenásobně. Pomůcky si nemusíte kupovat jednotlivě, existují totiž startovací sady, které obsahují vše, co budete potřebovat.
zdobení nehtů
Postup při tvorbě gelových nehtů
1. dezinfikujete ruky (popř. odlakujete nehty kdyby byly nalakované)
2. zatlačíte kůžičku
3. nehty obrousíte pilníkem a zmatníte je
4. očistíte nehty použitím cleaneru
5. nalepíte umělé nehty a uděláte jim tvar
6. nanesete gel a ruky dáte pod UV lampu na 2 minuty
7. nanesete druhou vrstvu a ozdobíte nehty
8. přebrousíte nerovnosti a nanesete finish gel
9. nanesete ošetřující olejíček na kůžičku

Gelové nehty během těhotenství, ano – ne?
Říká se, že těhotné ženy by si neměli dávat gelové nehty, protože se do jejich těla dostávají látky, které škodí miminku. Nemusíte se bát, protože gel tvrdne rychle a tak se nevstřebává do nehtů. Větší zlo dělají laky na nehty, které schnou pomaleji, takže pro těhotné ženy jsou určitě vhodnější gelové nehty. Nehty si nechte jednou za čas na chvíli odpočinout a nezatěžujte je. Pečujte o nich, aby nabrali živiny. Pod gelovými nehty totiž nedostávají dostatek kyslíku a to zapříčiňuje lámavost nehtů. Dejte si ale s umělými nehty pozor! Mohou vést k podráždění pokožky a k různým alergiím nebo ekzémům, které se projevují zarudnutím a svěděním.
Nezapomínejte, nehty také potřebují dostatečnou péči.