Selfie tyče

Ačkoli se to nezdá, i taková, s odpuštěním, hloupost, má své zastoupení v potřebném vybavení k telefonu. K mobilnímu, ne telefonu k pevné lince.

I zde je obrovský výběr a cenové rozdíly takové, že lze tomu jen těžko věřit. Ano, skutečně, viděl jsem novou tyč za osmdesát korun, ale i za skoro čtyři tisíce.
selfie a sociální média

Pokud ještě takový předmět nemáte, ale cítíte, že se bez něj prostě neobejdete, čtěte dále a dozvíte se, jak si takovou vychytávku koupit, aby pak sloužila co nejlépe.

Především vězte, že to není klacek, na jehož konec uvážete motouzem mobil a máte vystaráno. Jenže jak byste zmáčkli tlačítko na focení? Aháááá?

Každá selfie tyč si musí s vaším mobilem rozumět, tedy, musí umět váš systém. Tedy dosti těžko spárujete mobil s Windowsem a tyčkou, která umí jen Androidsky. A obráceně samozřejmě. Proto prodavači sdělte, co chcete.

Dále dejte pozor, aby se vám tyčka neohýbala. Focení pak budete mít těžší, nemluvě o stabilizaci. To pak může být pěkný nervák a žralok za vámi čekat rozhodně nebude.
selfie a sociální média

Další už jsou v podstatě drobnosti, ale přece jen…

Vyzkoušejte si, jak se vám tyč drží, tedy hlavně rukojeť. Měla by být pevná a příjemná na dotek, nejlépe pogumovaná a s poutkem či karabinkou. Tu si pak připnete třeba na kalhoty a nemusíte hledat například v batohu.

Držák na konci pojme všechny telefony, takže není podstatný, ale podstatná je váha. Držáku, ale i celé tyče, budete s ní pracovat, takže je to dosti důležité.

Tyče jsou teleskopické, ale některé „taháte“ ručně a některé mají motorek. Počítejte tedy s vyšší cenou, ale hlavně větší hmotností.

V neposlední řadě si prozkoumejte spojení s telefonem samotným. Ono totiž může být kabelem, nebo také přes Bluetooth. Kabel má výhodu, že nemusíte tyčku nabíjet. Ona si bere energii sama dle potřeby přímo z mobilu. Pokud bude spojení s mobilem bezdrátové, musí mít tyč svůj vlastní zdroj.

Tak vidíte, že ani výběr takové věci není bez potíží.